new collection is here 🐏
OWU - Sprzedaż Detaliczna / Hurtowa
OGÓLNE WARUNKI UMOWNE DOTYCZĄCE WSPÓŁPRACY Z ALWERO SP. Z O.O. – wersja obowiązująca od dnia 01.10.2021
CEL DOKUMENTU
- Celem niniejszego dokumentu (OWU) jest ustalenie ramowych zasad zawierania przez Kupujących nie będących jednocześnie Kupującymi uprzywilejowanymi umów sprzedaży z ALWERO, w tym składania i realizacji Zamówień oraz związanej z tym współpracy Stron.
- OWU obowiązują niezależnie od ilości i rodzaju zamawianego Towaru, a także charakteru wzajemnych świadczeń Kupującego oraz bez względu na fakt czy przedmiotem sprzedaży jest Towar czy Towar brandowany.
- OWU stanowią integralną część każdego Zamówienia.
- ALWERO i Kupujący są odrębnymi od siebie podmiotami prawnymi, a żadne z zapisów OWU lub Zamówienia nie nadaje żadnej ze Stron umocowania do działania w imieniu drugiej Strony, jej reprezentowania jako przedstawiciel, pełnomocnik, agent lub wspólnik, w tym członek jakiegokolwiek konsorcjum lub spółki cywilnej.
DEFINICJE
Terminy użyte w OWU lub Zamówieniu mają następujące znaczenie:
- ALWERO – Sprzedawca w rozumieniu kodeksu cywilnego, czyli spółka Alwero sp. z o.o. z siedzibą w Hecznarowicach przy ul. Krakowskiej 1 (Hecznarowice 43-330), NIP: 9372666131, REGON: 243220390, kapitał zakładowy: 7071500 PLN, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bielsku -Białej VIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000456429.
- OWU – niniejszy dokument.
- Kupujący – podmiot zawierający z ALWERO umowę sprzedaży, której treść precyzuje Zamówienie, a dokonujący zakupu w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.
- Kupujący uprzywilejowany – Kupujący będący osobą fizyczną zawierający z ALWERO umowę sprzedaży, a dokonujący zakupu bezpośrednio związanego z swoją działalnością gospodarczą, jednakże dla której zakup Towaru nie posiada charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez niego działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, do którego znajdują zastosowanie m.in. przepisy art. 3851-3853 Kodeksu cywilnego. Umowa sprzedaży pomiędzy ALWERO, a Kupującym uprzywilejowanym może zostać zawarta wyłącznie przy wykorzystaniu infrastruktury Sklepu Online (https://ealwero.com/).
- Opiekun Klienta – osoba, która w imieniu ALWERO prowadzi korespondencję mailową z Kupującym, w tym obsługuje proces składania i realizacji Zamówienia.
- Konsument – osoba fizyczna zawierająca z ALWERO umowę sprzedaży, dokonująca zakupu jako czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Umowa sprzedaży pomiędzy ALWERO, a Konsumentem może zostać zawarta wyłącznie przy wykorzystaniu infrastruktury Sklepu Online (https://ealwero.com/).
- dzień – dzień roboczy, czyli dni od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
- Logo – należy przez to rozumieć słowno-graficzny znak towarowy spełniający rolę marketingową i informacyjną Marki, numer prawa wyłącznego R.245108, a które to Logo wykorzystywane jest m.in. celem budowania wizerunku Marki, w tym brandowania Towarów, w Serwisie, w mediach społecznościowych, w materiałach marketingowych dotyczących Marki, opakowaniach oferowanych przez ALWERO Towarów.
- Marka – marka ALWERO, składająca się m.in. z renomy, nazwy, Logo, elementów komunikacyjnych, behawioralnych i wizualnych, które określają przedsiębiorstwo ALWERO.
- Towar – oferowany i wyprodukowany przez ALWERO produkt lub produkty, posiadający określone właściwości i specyfikację, oferowany przez Sprzedawcę Kupującemu i przeznaczony do sprzedaży detalicznej lub hurtowej. Ilekroć w OWU mowa jest o Towarze należy przez to rozumieć zarówno Towar brandowany jak i niebrandowany, z zastrzeżeniem sytuacji, w których wprost wskazano, że zapis dot. Towaru brandowanego.
- Towar brandowany –Towar lub Towary oznaczone Logo oferowane przez Sprzedawcę i przeznaczone do sprzedaży detalicznej lub hurtowej z pełnym zachowaniem brandowania .
- Towar niebrandowany – oferowany i wyprodukowany przez ALWERO produkt lub produkty, posiadający określone właściwości i specyfikację, oferowany przez Sprzedawcę i przeznaczony wyłącznie do sprzedaży hurtowej na rzecz Kupującego, który sprzedawał będzie go po uprzednim poddaniu go procesowi brandowania i pod swoją Marką;
- Cena jednostkowa – cena jednostkowa netto Towaru znajdującego się w ofercie ALWERO, a wynikająca z przyjętego Cennika, oddzielnie dla Towarów brandowanych i niebrandowanych.
- Cennik – zbiór cen jednostkowych netto objętych ofertą ALWERO Towarów obowiązujących w momencie akceptacji Zamówienia przez ALWERO, umożliwiający kalkulację Ceny Zamówienia.
- Cena Zamówienia – ustalona przez Strony i wskazana w Podsumowaniu Zamówienia cena netto za zamówione w ramach konkretnej umowy sprzedaży Towary, uwzględniająca ilość, jakość i rodzaj zamawianych Towarów, brandowanie lub jego brak, Miejsce i warunki dostawy lub Odbioru oraz Politykę rabatową.
- Polityka rabatowa – stosowane przez ALWERO zasady przyznawania upustów przekładających się na obniżenie Ceny jednostkowej objętych umową sprzedaży Towarów, a uwzględniająca dotychczasową i planowaną współpracę Stron, w tym jej przebieg (m.in. ilość, jakość oraz częstotliwość zamawianych Towarów).
- Miejsce dostawy – uzgodniony przez Strony adres dostawy objętego Podsumowaniem Zamówienia Towaru. W przypadku, gdy Towar nie jest odbierany osobiście przez Kupującego Miejsce dostawy wskazane jest w liście przewozowym lub zleceniu transportowym.
- Miejsce nadania – adres siedziby ALWERO lub inny wskazany w liście przewozowym lub zleceniu transportowym jako adres nadania wskazanego w Podsumowaniu Zamówienia Towaru, wskazywany wyłącznie w sytuacji gdy Towar nie jest wydawany Kupującemu w Miejscu odbioru.
- Miejsce odbioru – uzgodniony przez Strony adres osobistego odbioru objętego Podsumowaniem Zamówienia Towaru, mający zastosowanie, gdy Kupujący zdecyduje o osobistym odbiorze Towaru, tożsamy z adresem Miejsca nadania.
- Notyfikacja – powiadomienie skierowane do drugiej Strony w formie wiadomości email albo w sytuacji wprost wskazanej w OWU – w formie pisemnej.
- Strony – ALWERO i Kupujący łącznie.
- Zamówienie – niewiążące dla ALWERO, sporządzone przez Kupującego oświadczenie woli przesłane ALWERO, a zmierzające do zawarcia konkretnej umowy sprzedaży na wybrane przez Kupującego Towary, stanowiące w świetle prawa ofertę.
- Podsumowanie Zamówienia – utrwalona mailowo treść konkretnej umowy sprzedaży Towaru pomiędzy Alwero i Kupującym, precyzująca ilość i jakość będącego jej przedmiotem Towaru, w tym brandowanie lub jego brak oraz ustaloną przez Strony Cenę Zamówienia, a także Miejsce i warunki dostawy lub Miejsce odbioru oraz ewentualne modyfikacje zasad wynikających z OWU przesłana do Kupującego w mailu zatytułowanym PODSUMOWANIE ZAMÓWIENIA.
- Serwis – należy przez to rozumieć należący do ALWERO serwis internetowy pod adresem: https://ealwero.com/ którego celem jest m.in. promocja Marki oraz prowadzenie sklepu internetowego przeznaczonego dla Konsumentów i Kupujących uprzywilejowanych.
ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA
- Zamówienia mogą być składane wyłącznie mailowo na adres: marketing@alwero.pl .
- Co do zasady korespondencja w sprawie Zamówienia jest prowadzona przez Kupującego z ALWERO przy udziale przyporządkowanego do danego Kupującego Opiekuna Klienta i przy użyciu wskazanego przez niego adresu email lub nr telefonu.- Niedopuszczalne jest ustne składanie zamówień lub ustne modyfikowanie zawartych umów sprzedaży, za wyjątkiem sytuacji, gdy zamówienie ustne zostanie potwierdzone przez Kupującego mailowo lub ustna modyfikacja zostanie potwierdzona i zaakceptowana przez obie Strony mailowo.
- Po otrzymaniu Zamówienia Strony mailowo uzgadniają treść umowy sprzedaży Towarów objętych Zamówieniem, w tym ilość i jakość Towarów, przewidywany czas, formę, miejsce i koszty ich dostawy lub odbioru, a także Cenę Zamówienia.
- Umowa sprzedaży Towaru zostaje zawarta w momencie dojścia przez Strony do porozumienia co do wszystkich jej postanowień i otrzymania przez Kupującego maila zatytułowanego PODSUMOWANIE ZAMÓWIENIA.
- Kupujący zobowiązany jest w terminie 3 dni od momentu otrzymania Podsumowania Zamówienia do zapłaty na rzecz ALWERO Zaliczki, na zasadach wskazanych w OWU.
- ALWERO przystępuje do realizacji konkretnej umowy sprzedaży w momencie terminowego zaksięgowania na wskazanym w Podsumowaniu Zamówienia rachunku bankowym ALWERO kwoty uzgodnionej przez Strony Zaliczki albo w przypadku decyzji o niewymagalności Zaliczki niezwłocznie.
- Brak terminowej zapłaty ustalonej przez Strony Zaliczki oznacza odstąpienie przez Kupującego od zawartej z ALWERO konkretnej umowy sprzedaży..
- ALWERO ma prawo odmówić realizacji złożonego Zamówienia jeżeli faktura lub faktury VAT dotyczące poprzednich zrealizowanych przez ALWERO na rzecz Kupującego zamówień nie zostały uregulowane pomimo upływu terminu ich zapłaty.
ZALICZKA I PŁATNOŚCI
- Cena Zamówienia wskazana jest w Podsumowaniu Zamówienia i płatna jest na podstawie wystawionej przez ALWERO faktury VAT.
- Kupujący zobowiązany jest do udostępnienia ALWERO danych niezbędnych do wystawienia faktury VAT, w tym do udostępnienia numeru NIP.
- Do każdej wystawianej przez ALWERO faktury VAT zostaje doliczony należny podatek – na zasadach wynikających z obowiązujących i mających zastosowanie do konkretnej umowy sprzedaży przepisów.
- Ceny jednostkowe określone są w Cenniku i mogą ulec zmianie w trakcie obowiązywania OWU w przypadku m.in. wzrostu kosztów produkcji Towarów, w tym podniesienia cen przez dostawców lub hurtowników, z usług których korzysta ALWERO.
- ALWERO informuje Kupującego o treści Cennika po złożeniu Zamówienia, a przed zawarciem konkretnej umowy sprzedaży.
- Zapłata Ceny Zamówienia, w tym Zaliczki może być dokonana wyłącznie przelewem na konto ALWERO wskazane w fakturze VAT.
- Przed przystąpieniem do realizacji konkretnej umowy sprzedaży Kupujący ma obowiązek dokonać wpłaty Zaliczki, chyba że obowiązek ten został wprost wyłączony w Podsumowaniu Zamówienia.
- Kwota Zaliczki co do zasady wynosi 30% wartości Ceny Zamówienia brutto, a jej płatność zostaje udokumentowana poprzez mailowe przesłanie Kupującemu faktury zaliczkowej.
- Zapłata przez Kupującego pozostałej do uregulowania kwoty Ceny Zamówienia powinna nastąpić w terminie wskazanym na końcowej fakturze VAT.
- Za dzień zapłaty uważa się dzień zaksięgowania środków na rachunku bankowym ALWERO.
- Faktury VAT obejmujące zakupione w ramach konkretnego zamówienia Towary zostają doręczone Kupującemu mailowo na adres mailowy, z którego złożono Zamówienie.
- Kupujący może zwrócić się do ALWERO z prośbą o przesłanie mu na jego koszt faktury VAT w formie papierowej. Mając na uwadze aspekty natury ekologicznej prosimy o podjęcie przemyślanych decyzji w zakresie wnioskowania o wysyłkę tradycyjną.
- Kupujący zobowiązany jest do terminowego regulowania wszelkich należności.
- Wskazany na fakturze końcowej VAT termin płatności wynosi co do zasady 30 dni kalendarzowych od jej wystawienia.
- W przypadku niedochowania terminu płatności ALWERO uprawnione jest do naliczania odsetek w wysokości określonej przepisami prawa dotyczącymi opóźnień w transakcjach handlowych.
WYSYŁKA I WYDANIE TOWARU
- Wysyłka zakupionego Towaru jest odpłatna bez względu na wartość Zamówienia. Kupujący może ustalić z ALWERO odbiór osobisty Towaru.
- Koszt wysyłki Towaru zależy m.in. od lokalizacji Miejsca dostawy, ewentualnych opłat publicznoprawnych (w tym wszelkich podatków i ceł), obowiązującego cennika dokonującej dostawy firmy kurierskiej oraz w pełni obciąża Kupującego.
- Umowę przewozu z firmą kurierską zawiera ALWERO, chyba że Strony co innego postanowią i zmodyfikują zapisy OWU dotyczące wysyłki Towaru. Modyfikacja taka musi znaleźć odzwierciedlenie w Podsumowaniu zamówienia lub zgodnych mailowych ustaleniach Stron.
- Towar, którego wysyłka organizowana jest przez ALWERO jest dostarczany za pomocą firmy kurierskiej DHL International GmbH lub General Logistics System.
- Koszt wysyłki Towaru stanowi element składowy Ceny zamówienia.
- Kupujący ma obowiązek niezwłocznego sprawdzenia stanu zewnętrznego odebranego od firmy kurierskiej lub ALWERO Towaru i Notyfikacji wobec ALWERO jakichkolwiek nieprawidłowości.
- W przypadku wydania Towaru w Miejscu dostawy wszelkie zastrzeżenia Kupującego powinny zostać odnotowane na liście przewozowym, pod rygorem uznania, że przesyłka została odebrana bez zastrzeżeń.
- W przypadku stwierdzenia jakiegokolwiek uszkodzenia opakowań, w tym w zakresie Towaru, Kupujący zobowiązany jest do spisania protokołu szkody w obecności pracownika firmy kurierskiej doręczającego mu Towar do Miejsca Dostawy albo pracownika ALWERO wydającego mu Towar (w sytuacji odbioru osobistego).
- W przypadku stwierdzenia uszkodzeń zawartości przesyłki po odjeździe kuriera Kupujący powinien niezwłocznie skontaktować się z firmą kurierską (telefon znajduje się na liście przewozowym) i zażądać ponownego przyjazdu kuriera w celu spisania protokołu, a także niezwłocznie dokonać Notyfikacji wobec ALWERO.
- Brak Notyfikacji ALWERO w zakresie dostrzeżonych przez Kupującego uszkodzeń opakowania lub Towaru w przeciągu 3 (trzech) dni od dnia wydania Kupującemu Towaru oznacza, że Kupujący akceptuje stan odebranego Towaru i jego opakowania w całości.
GWARANCJA I REKLAMACJE
- ALWERO zapewnia najwyższą jakość oferowanych Towarów, z zastrzeżeniem umów sprzedaży dotyczących Towarów tzw. II gatunku.
- ALWERO nie udziela żadnej dodatkowej gwarancji w zakresie oferowanego Towaru.
- Konsumentom i Kupującym uprzywilejowanym, którzy dokonują zakupu Towaru bezpośrednio od ALWERO lub przy udziale Kupujących przysługują uprawnienia związane z tytułu rękojmi, wobec pozostałych Kupujących uprawnienia takie są wyłączone w maksymalnym dozwolonym przepisami prawa zakresie.
SIŁA WYŻSZA
- ALWERO nie ponosi odpowiedzialności za nienależyte wykonanie umowy sprzedaży lub niewykonanie takiej umowy przez ALWERO, w tym za powstałe w związku z tym szkody, jeżeli powyższe nastąpiło na skutek zaistnienia okoliczności siły wyższej.
- Siła wyższa w rozumieniu Umowy oznacza nieprzewidywalne sytuacje lub zdarzenia zewnętrzne o charakterze wyjątkowym, pozostające poza kontrolą ALWERO, w szczególności takie jak katastrofy naturalne, klęski żywiołowe, pożary, epidemie, wojny, strajki, wprowadzenie stanu wyjątkowego, stanu klęski żywiołowej lub innego ustawodawstwa znacząco wpływającego na prawa i obowiązki obywateli, gospodarkę krajową, lokalną, branżową lub transport (w tym międzynarodowy), niezależnego od woli którejkolwiek ze Stron, którym nie można było zapobiec.
- ALWERO może powołać się na siłę wyższą, gdy w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia uzyskania informacji o szkodzie Kupującego lub braku możliwości wykonania lub należytego wykonania umowy sprzedaży oraz przyczyny takiego stanu rzeczy w postaci skonkretyzowanej siły wyższej poinformuje Kupującego poprzez stosowną Notyfikację.
- Jeżeli zaistnienie siły wyższej przyczyni się do obniżenia dostępności zakupionych przez Kupującego Towarów lub możliwości ich wyprodukowania w ten sposób, że ALWERO nie będzie w stanie w części lub w całości wywiązać się ze swoich zobowiązań umownych wobec Kupującego, wówczas ALWERO:
- zostanie zwolnione z realizacji podjętych zobowiązań umownych na okres utrzymywania się oraz w zakresie skutków wywołanych działaniem siły wyższej;
- podejmie wszelkie możliwe, konieczne i ekonomicznie uzasadnione starania w celu ograniczenia zakresu skutków wynikających z wymienionych zakłóceń;
- wznowi wypełnianie swoich zobowiązań umownych, w miarę możliwości, po ustąpieniu okoliczności/zdarzeń siły wyższej.
- Jeżeli sytuacja opisana w ust. 4 będzie utrzymywać się przez okres dłuższy niż 3 (trzy) miesiące od dnia Notyfikacji, o której mowa w ust. 3, każda ze Stron ma prawo w terminie 2 (dwóch) tygodni od upływu rzeczonego trzymiesięcznego terminu do odstąpienia od konkretnej umowy sprzedaży.
- Odstąpienie powinno nastąpić w formie Notyfikacji.
PRAWA AUTORSKIE I PRAWO WŁASNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ
- Towary oferowane przez ALWERO stanowią utwory w rozumieniu przepisów prawa autorskiego, a ALWERO jest jedynym podmiotem, któremu przysługują do nich autorskie prawa majątkowe i osobiste, w tym prawo do autorstwa utworu i jego oznaczenia przy wykorzystaniu Logo.
- Kupujący nabywając Towary nabywają również określone prawa majątkowe do konkretnych zakupionych egzemplarzy Towarów, tj. do ich odsprzedaży podmiotom trzecim.
- Wykorzystanie zakupionych Towarów, a w szczególności Towarów brandowanych, musi odbywać się z poszanowaniem przysługujących ALWERO praw własności przemysłowej oraz praw autorskich do utworów w postaci zaprojektowanych i wytworzonych przez ALWERO, a oferowanych do zakupu Towarów.
- Nieuprawnione jest pozbawianie zakupionych Towarów brandowania, oznaczenia autorstwa lub dokonywanie jakichkolwiek przeróbek, przeszyć czy modyfikacji, a także tworzenie utworów zależnych bez wiedzy i zgody ALWERO, nie dotyczy to modyfikacji dokonywanych na użytek osobisty nabywcy.
- Na mocy OWU Kupującemu nie zostaje przyznana żadna licencja w związku z wynalazkiem, patentem, prawem autorskim lub innym prawem własności przemysłowej lub intelektualnej przysługującym ALWERO.
MIEJSCE SPEŁNIENIA ŚWIADCZENIA, STOSOWANE PRAWO I JURYSDYKCJA
- Miejscem spełnienia świadczenia jest Miejsce nadania albo Miejsce odbioru, w zależności od treści umowy sprzedaży.
- Prawem właściwym dla umów sprzedaży zawieranych z ALWERO jest prawo polskie z wyłączeniem Traktatu Wiedeńskiego z 11.04.1980 r.
- Sądem właściwym dla rozstrzygania wszelkich sporów z Kupującymi jest sąd właściwy dla okręgu, w którym siedzibę ma ALWERO.
OBOWIĄZYWANIE I ZMIANA OWU
- OWU wchodzą w życie z dniem 01.10.2021 r .
- Treść OWU może być bezpłatnie pozyskana, odtworzona i utrwalona za pośrednictwem Serwisu w każdym czasie, dodatkowo odnośnik do niej znajduje w stopce korespondencji email.
- ALWERO zastrzega sobie prawo do zmiany OWU.
- Zmiany w OWU mają zastosowanie do zamówień składanych po wejściu w życie tych Zmian.
DANE OSOBOWE
- Ewentualne dane osobowe udostępnione każdej ze Stron w związku z realizacją umowy sprzedaży będą przetwarzane przez drugą Stronę zgodnie z obowiązującymi przepisami z zakresu ochrony danych osobowych.
- W związku z podjęciem działań mających na celu zawarcie umowy sprzedaży Towarów, a także w związku z realizacją takiej umowy, każda ze Stron przetwarzać będzie dane osobowe pracowników lub innych uprawnionych przedstawicieli drugiej Strony, w celu wykonywania swoich zobowiązań wynikających z Umowy, w tym w celach kontaktowych, w celach związanych z obsługą i realizacją Zamówień i płatności, jak też w celach związanych z realizacją obowiązków publicznoprawnych Strony, w szczególności obowiązków podatkowych.
- Udostępniane dane osobowe dotyczyć będą: imienia i nazwiska, stanowiska osoby, której dotyczą oraz służbowych danych kontaktowych takiej osoby.
- W przypadku konieczności powierzenia przetwarzania udostępnionych danych osobowych, Strony niezwłocznie zawrą umowę o przetwarzaniu danych osobowych.
POUFNOŚC
- Kupujący zobowiązuje się do zachowania w ścisłej tajemnicy nieujawnionych do publicznej wiadomości, a udostępnionych mu w związku z współpracą z ALWERO informacji dotyczących Polityki rabatowej, przedsiębiorstwa ALWERO, w tym przebiegu procesu produkcji Towarów.
- Kupujący zobowiązuje się do podjęcia działań potrzebnych do zachowania w tajemnicy wskazanych w ust. 1 informacji przez swoich pracowników, a także przez osoby trzecie, które z uwagi na powiązanie z Kupującym mogą lub uzyskały dostęp do takich informacji. Za działania i zaniechania takich osób Kupujący odpowiada jak za własne.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami Podsumowania Zamówienia, a OWU decydujące znaczenie mają postanowienia Podsumowania Zamówienia.
- Strony mogą wyłączyć poszczególne zapisy OWU w Podsumowaniu Zamówienia pod warunkiem co najmniej mailowego ustalenia takich zmian.
- Do wzajemnych zobowiązań Stron wynikających z OWU lub Podsumowania Zamówienia nie znajdują zastosowania żadne ogólne warunki współpracy Kupującego lub inne dokumenty dotyczące współpracy z Kupującym, a niepochodzące od ALWERO.
- Do umów sprzedaży zawieranych z Kupującymi nie znajdują zastosowania przepisy ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, a zwłaszcza uregulowane w niej prawo odstąpienia od umowy i zwrotu towaru w terminie 14 dni od jego otrzymania oraz przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące uprawnień Konsumentów z zastrzeżeniem sytuacji, gdy przepisy te mają zastosowanie do Kupujących uprzywilejowanych.
- Zapisy OWU nie mają zastosowania do transakcji z Kupującymi uprzywilejowanymi lub Konsumentami.
- W stosunku do umów sprzedaży, których stronami są Kupujący, nie będący Kupującymi uprzywilejowanymi ALWERO wyłącza zastosowanie przepisów o rękojmi, w pełnym zakresie dopuszczonym przez Kodeks Cywilny.
- OWU obowiązuje również w przypadku stwierdzenia nieważności poszczególnych jego punktów.
- Nieważne warunki OWU powinny być tak interpretowane, żeby móc osiągnąć cel zawieranej umowy sprzedaży przy jednoczesnym poszanowaniu przepisów bezwzględnie obowiązującego prawa.